Kolorowanki dla dzieci

Aktywne filtry

Dzieci zanim nauczą się pisać i czytać, w pierwszym etapie przedszkolnym – zerowym chętnie korzystają z kolorowanek dla dzieci. Takie grafiki przygotowane do wypełnienia kolorami posiadają dużą wartość edukacyjną. Dzieci poznają świat poprzez kształty i kolory. Rysunek zwierzątka albo postaci ludzkiej, którą należy pokryć kolorami pobudza wyobraźnię dziecka i zmusza do wysiłku intelektualnego. Kolorowanie czarno-białej grafiki sprawia dzieciom frajdę. To również świetna zabawa i twórcze wypełnienie czasu w przedszkolu czy pierwszych latach nauki w szkole. Obok nauki czytania i pisania kolorowanki szkolne stanowią dla dzieci atrakcyjne zajęcie. Może ono odbywać się w trakcie lekcji plastyki czy zajęć technicznych lub innych.

Kolorowanki edukacyjne

Kolorowanki edukacyjne dla dzieci różnią się o zwykłych prostych kolorowanek, które dzieci znają na etapie przedszkolnym tym, że wymagają większego wysiłku od dzieci. W procesie kolorowania chodzi nie tylko o to, aby się dobrze bawić i atrakcyjnie pokolorować grafikę. Kolorowanki edukacyjne mają pomóc w nauce, w lepszym zrozumieniu np. słówek z języka angielskiego, niemieckiego czy francuskiego. Dziecko ma za zadanie rozpoznać różnice i podobieństwa pomiędzy obrazkami. Na kolorowankach szkolnych mogą znajdować się również obrazki, które należy ponumerować według określonego porządku logicznego. Różnorodność kolorowanek szkolnych jest bardzo duża.

Kolorowanki szkolne dla młodszych i starszych uczniów

Kolorowanki najczęściej kojarzone są z okresem przedszkolnym i pierwszych lat szkoły. Tymczasem kolorowanie może być również atrakcyjne dla starszych dzieci, a nawet dla nastolatków. Kolorowanki edukacyjne to pojemna kategoria, w której zarówno młodsi, jak i starsi znajdą coś dla siebie. Nastolatek może wybrać kolorowankę, której wypełnienie kolorami wymaga odgadnięcia zagadki, tajemniczego szyfru, po rozwiązaniu którego będzie dopiero wiadomo, jak pokolorować określony obrazek. Kolorowanki szkolne mogą być mniej lub bardziej skomplikowane, o różnym stopniu trudności. Poza tym sama czynność kolorowania uspokaja, wycisza i relaksuje. Rozwija również zamiłowania artystyczne młodszych i starszych dzieci. Już samo wypełnianie kolorami grafiki poprawia koncentrację dziecka. W przypadku dzieci najmłodszych jest to bardzo ważne. Dzieci w młodszym wieku szkolnym są pełne energii i wigoru. Niekiedy nie mogą usiedzieć w jednym miejscu. Skupienie uwagi na obrazkach, które należy pokolorować, wycisza, uspokaja i tonuje buzujące hormony.

Kolorowanki edukacyjne – wspólna zabawa dzieci z rodzicami

Wspólne kolorowanie obrazków dzieci i rodziców pomaga w twórczym zorganizowaniu czasu po szkole. Poza tym rodzice, którzy poświęcają chwilę czasu na wspólne kolorowanie obrazków z dziećmi umacniają z nimi więź rodzicielską. Dzieci czują się o wiele lepiej i chętniej się uczą. Jeżeli kolorowanie jest rutynową czynnością, którą dziecko wykonuje z rodzicami po np. odrobieniu lekcji albo wieczorem przed snem, dziecko czeka na ten moment każdego dnia, chętniej odrabia pracę domową. Kolorowanki szkole rozwijają również więź między dziećmi uczęszczającymi do tej samej klasy. Dzieci wymieniają się informacjami na temat kolorowanek, które posiadają i codziennie poświęcają czas na nie.

Kolorowanki dla dzieci służą nie tylko do zabawy, ale ułatwiają naukę, poprawiają koncentrację dziecka, uczą logicznego myślenia. To bardzo atrakcyjna forma nauki poprzez zabawę.

ikona

Wysyłka nawet w 24h

Wykonane z najlepszych materiałów

ikona

14 dni na zwrot

Zamówienie powyżej 400zł

ikona

Gwarancja satysfakcji

Dedykowane wsparcie